TOPlist


Úvod » SCHODY NA MÍRU

Schody na míru dle vámi dodaných rozměrů a tvarů

Kromě nabídky standardních rozměrů vám dodáme i nášlapy, podstupnice, podesty a schodnice na míru, dle vámi dodaných rozměrů.

Jakých schodišť se tvarované nášlapy týkají

Schodiště mohou mít různý tvar. Některá mají jedno rameno, některá dvě rozdělené podestou. Takováto schodiště pak ve většině případů mají nášlapy a podestu pravoúhleho tvaru a jednotlivé nášlapy - stupnice pak mají stený, nebo skoro stejný rozměr. Takovéto nášlapy a podestu můžete rovnou objednat a pouze uvést jeich rozměry.

Betonová nebo zděná schodiště točitá nebo lomená bez podesty pak řeší zatočení schodiště několika tvarovanými stupni, ty pak mají různé tvary - například kosodélníky nebo i obloukové nášlapy. Tvarované nášlapy se často používají také u samonosných kovových schodišť.

Jak zadat zhotovení tvarovaných nášlapů

Každého zákazníka zajímá cena. Abychom vám mohli vyhotovit reálnou cenovou nabídku tvarovaných komponent schodiště, musíme znát tyto informace:

1) materiál, ze kterého mají být schody zhotoveny - viz nabídka standardních nášlapů

2) tvar schodiště

3) povrchovou úpravu

4) pro stanovení ceny dopravy místo montáže

5) vždy uvádějte telefonní kontakt na sebe

 

K bodu 1 - nabízíme materiál na schodiště z těchto materiálů - smrk, borovice, buk cinkovaný, buk průběžný, dub cinkovaný a dub průběžný

Bod 2 - tvar schodiště - pro prvotní zadání stačí i od ruky kreslený náčrtek, ale s reálnými mírami. Pokud máte výkresy od projektanta, je to pro cenový návrh ideální. Ale pozor - pro zadání výroby je potřeba ověřit, zda stavební situace je totožná s projektem - což bývá málokdy. Pak je potřeba dodat skutečné rozměry nebo šablony - viz návod níže.

Takovýto nákres stačí k výpočtu cenové nabídky, ale ne k výrobě - málo údajů a rozměrů pro přesné nakreselní nášlapů a vyrobení šablon.